Додаткова інформація
Рекламні матеріали
Рекламні матеріали у зручному .PDF форматі.

Гарантія
Інформація по гарантії.

Сертифікати
Сертифікати на продукцію.


Офіційний дистриб’ютор
продукції Solatube® в Україні

ПП «Техно Солар», а/с 920
м. Дніпропетровськ, 49000
телефон:  (095)  833-85-65
info@techno-solar.com.ua

Зв’язатися з нами
Загальні питання
 • Як працює система денного освітлення Solatube®?

  Пристрій Solatube® вловлює світло через купол, розташований на даху, і направляє його вниз по запатентованій системі внутрішнього відбиття Spectralight® Infinity. Такий трубопровід у багато разів ефективніший ніж звичайна повнозбірна світлова шахта, в якій більше половини уловлюваного світла може бути втрачено. Труби підганяються між кроквами і легко встановлюються без зміни конструкції. На рівні стелі розсіювач, що нагадує світильник, втоплений в стелі, рівномірно поширює світло по приміщенню.

 • Яка світловіддача пристроїв Solatube® в порівнянні з електричним світлом?

  Світло вимірюється в люменах (лм), а споживання електроенергії - в ватах (Вт). Стандартна лампа розжарювання потужністю 100 Вт створює світловий потік потужністю 1000 люменів.

  Пристрої Solatube® вдень замінюють електричні лампи розжарювання:
  Solatube® 160DS (Ø250мм) ≈ 3-4 лампи розжарювання потужністю 100 Вт ≈ 300-400 Вт
  Solatube® 290DS (Ø350мм) ≈ 6-8 ламп розжарювання потужністю 100 Вт ≈ 600-800 Вт
  Solatube® 330DS (Ø530мм) ≈ 12-15 ламп розжарювання потужністю 100 Вт ≈ 1200-1500 Вт

 • Що таке трубчастий пристрій верхнього світла, і чим він відрізняється від звичайного коробчатого пристрою верхнього світла?

  Звичайні пристрої верхнього світла, як і трубчасті пристрої, мають свої переваги. Головні переваги трубчастих пристроїв - можливість маневрування при розміщенні, низька вартість установки і краще освітлення.

  Розміщення

  Трубчасті пристрої денного світла Solatube® можуть бути встановлені в таких місцях, для яких звичайні пристрої верхнього світла не є варіантом. Наприклад, в кімнатах, що не мають безпосереднього доступу до даху, або в приміщеннях з невеликою площею, таких як ванні кімнати, комори і передпокої. Компактна конструкція пристроїв Solatube® (від Ø250мм) і система труб з поворотними з'єднувальними деталями дозволяє обходити перешкоди під час встановлення пристроїв у горищному приміщенні.

  Світловіддача

  Трубчасті пристрої денного світла здатні виконувати функцію освітлення з кращими результатами, ніж коробчаті пристрої верхнього світла того ж розміру, бо останні „втрачають” світло шляхом поглинання його стінками. Трубчасті пристрої більш ефективно вловлюють світло з даху і раціонально передають більшу його кількість вниз по відбивній трубі в житлове приміщення.
  Крім того, трубчастий пристрій краще розсіює світло. Такий пристрій використовує оптичну систему для поширення світла і освітлює повністю всі приміщення, а не тільки простір, що знаходиться безпосередньо під світильником.

  Способи посилення освітлення

  Звичайні пристрої верхнього світла не мають ніяких оптичних підсилювальних пристроїв для збільшення своєї продуктивності. Без таких пристроїв світловіддача звичайного пристрою верхнього світла значно знижується, якщо воно розміщене з північного боку скатного даху.
  Особливістю трубчастого пристрою денного світла Solatube® є, наприклад, наявність кількох запатентованих підсилювальних пристроїв, що працюють у взаємодії з метою уловлювання більшої кількості світла з усіх ракурсів і відображення його вниз по трубі для збільшення світловіддачі рано вранці, в кінці світлового дня і в зимові місяці, коли сонце не піднімається високо над горизонтом.
  Пристрій Solatube® з мінімальними втратами передає максимальну кількість навколишнього світла в житлове приміщення і відмінно працює навіть в хмарні або дощові дні. Насправді, воно настільки добре вловлює навколишній світ, що вночі в повний місяць можна побачити приємне світіння.

  Вартість

  Трубчастий пристрій денного світла коштує меньше ніж більша частина звичайних пристроїв освітлення. Не слід забувати, що ціна звичайного пристрою верхнього світла є тільки частиною повної вартості системи. Вартість систем денного освітлення Solatube® складається з базових елементів, додаткоих матеріалів, монтажних робіт, інших робіт та елементів і т.п. Загальна вартість системи розраховується індивідуального для кожного об'єкту. Вартість систем денного освітлення Solatube® ви можете узнати у свого регіонального дилера.

  Протікання

  Звичайні пристрої верхнього світла мають репутацію таких що протікають. Дуже часто це відбувається в результаті неправильної установки та їх опорної конструкції яка також викликає проблеми. По-перше, на похилій стороні збираються гілки, листя та інше сміття, що заважає правильному стоку. Піднімаючись, вода просочується під покрівельні плитки або черепицю в пошуках іншого стоку і викликає протікання. Кругла конструкція і цільні гідроізоляційні елементи трубчастого світловоду Solatube® не заважають воді і сміттю стікати повз, не створюючи їм перешкод. Весь верхній вузол герметично закритий від проникнення будь-якої вологи.

 • Наскільки великий простір, освітлюваний пристроєм Solatube®?

  Solatube® 160DS (Ø250мм) освітлює житловий простір площею 10-15 м2
  Solatube® 290DS (Ø350мм) освітлює житловий простір площею 20-30 м2
  Solatube® 330DS (Ø530мм) освітлює житловий простір площею 40-50 м2

  Для використання в спорудах комерційного призначення Вам слід проконсультуватися у дизайнера-професіонала, тому що допустима кількість пристроїв може значно змінюватися в залежності від висоти стелі та особливостей використання площ.
  Для стандартного розрахунку освітлених площ за основу взята середня довжина труби 1,82 м і висота стелі 2,7 м, за умови прямого попадання сонячного світла на купол.
  Світловіддача може змінюватися в залежності від інтенсивності сонячного випромінювання. Наприклад, опівдні буде більше світла, ніж у ранковий або вечірній час. Світловіддача може також несуттєво зменшуватися в міру збільшення довжини труби.

 • Чи пропускають воду пристрої Solatube® 160DS (Ø250мм)?

  Конструкція кільцевих цільних безшовних дахових гідроізоляційних пристроїв Solatube® дозволяє дощу та сміттю вільно обходити пристрій верхнього світла.
  Гідроізоляційні пристрої Solatube® не мають стиків або слабких місць, в яких вони можуть розійтися і пропустити воду.

 • Чи не втратить колір мій одяг або оббивка на меблях?

  Пристрої Solatube® не є причиною вигоряння кольору. Акриловий купол пропускає лише 0,1% ультрафіолету, а потім майже 2,4% від цієї кількості відфільтровує розсіювач. Так що більше ніж 99,9% ультрафіолету відфільтровується.

 • Чи існує спосіб вимикання чи «блокування» пристрою Solatube®?

  Так, існує! Новий регулятор денного світла Daylight Dimmer® від Solatube® дозволяє, за бажанням, збільшувати або зменшувати рівень освітленості в приміщенні, і забезпечує, таким чином, небувалу пристосовність трубчастих пристроїв денного світла, встановлених у приміщеннях, як житлового, так і комерційного сектора. За допомогою перемикача, конструкція якого забезпечує зручність у використанні, нескладно відрегулювати бажаний рівень освітленості в будь-якому приміщенні.

  • Є в наявності для пристроїв Solatube® всіх розмірів.
  • Запатентований регульований поворотний відбивач керує світловіддачею.
  • Ідеально підходить для спальних кімнат, кіно-кімнат, офісів і залів засідань.

 • Чи можно за допомогою пристрою Solatube® знизити споживання електроенергії?

  При працюючому в денні години пристрої Solatube® електричні лампи вимкнені, тобто енергоспоживання не відбувається. Пристрої Solatube® дають дуже незначний приплив тепла, тому при кондиціонуванні повітря або опаленні немає втрат. Насправді, електролампи, які замінює пристрій Solatube®, додають більше тепла приміщенню, ніж пристрій Solatube®. В якості порівняння - через невелике закрите вікно тепла йде значно більше ніж через Solatube®.

 • Що являє собою стельовий світильник (розсіювач)?

  Дизайн всіх розсіювачів дозволяє їм виглядати на стелі дуже привабливо і елегантно. Кожен розсіювач має обробку у вигляді плаского кільця, скошена кромка якого є проміжним елементом між лінзою і стелею. Оздоблювальне кільце виготовлено методом лиття з офарбленого високоміцного сополімеру - акрилонітрилу, бутадієну і стиролу.

  В даний час є три опції оптичних стельових розсіювачів. Всі вони виготовлені з акрилового волокна, і їх конструкція дозволяє ефективно розсіювати природне сонячне світло по приміщенню.

  • Заглиблений врівень (матовий) розсіювач: користується самим гарним попитом і є типовим для всіх збірних комплектів серії Brighten Up®. На плоску лінзу розсіювача нанесено дрібний матовий візерунок, що дозволяє переносити яскраве денне освітлення в приміщення.

  • Опуклий розсіювач: Має більш рельєфний призматичний дизайн, схожий на дизайн багатьох люмінесцентних світильників. Форма розсіювача злегка опукла, він видається з площини стелі, і розсіює світло трохи більш рівномірно, ніж розсіювач, втоплений врівень. Цей виріб слід замовляти разом зі спеціальним комплектом.

  • Розсіювач OptiView®: Ряд виготовлених за найсучаснішою технологією сегментних лінз створює враження відображеного неба. Ефект розсіювання світла та відображення блиску досягнутий цими високотехнологічними лінзами, дуже високий. Розсіювач не є типовими для жодного з комплектів серії Brighten Up®, і його можна замовити разом зі спеціальним комплектом.

  Компанія Solatube Global Marketing, Inc. пропонує також додатковий вторинний розсіювач. Цей розсіювач встановлюється на рівні купола і розподіляє світло перед його входом в трубу, в результаті чого зі стелі розсіюється більш м'яке світло. Такий розсіювач використовується, головним чином, в південних країнах, де багато сонця, і у клієнтів час від часу з'являється відчуття, що їхній пристрій Solatube® світить занадто яскраво. Ми рекомендуємо пожити з новим пристроєм Solatube® пару тижнів, щоб звикнути до нього. Якщо і після цього терміну здається, що пристрій Solatube® світить занадто яскраво, вторинний розсіювач вирішить цю проблему, як звичайно.

  Системи денного освітлення Solatube® серії Brighten Up® 160DS та 290DS

  Вам необхідно освітлення невеликих площ, таких, як ванна кімната, прихожа або гардеробна? Виберіть наш компактний пристрій Solatube серії Brighten Up® 160DS (Ø250мм).

  А пристрій Solatube серії Brighten Up® 290DS (Ø350мм) буквально заллє сонячним світлом кімнати Вашого будинку. Він також ідеально підійде для освітлення кухонь, ванних кімнат, домашніх офісів, сходів і житлових приміщень.

  Щоб отримати унікальний ефект архітектурного освітлення на більш просторих площах, використовуйте кілька пристроїв меншого або більшого діаметру серії Brighten Up®, або зверніть свою увагу на пристрої Solatube серії SolaMaster® 330DS та 750DS (Ø530мм).

  Системи денного освітлення Solatube® серії SolaMaster® 330DS та 750DS (Ø530мм)

  Для більш просторих площ і більш високого рівня освітленості виберіть пристрій Solatube® серії SolaMaster® 330DS/750DS (Ø530мм).

  Запатентований компанією Solatube® адаптер дозволяє забезпечити перехід з круглого перерізу Ø530мм на квадратний перетин 600мм х 600мм, що полегшує процедуру встановлення пристроїв на підвісних стелях, а також у важкодоступних місцях.

  Пристрій Solatube® серії SolaMaster® 330DS/750DS (Ø530мм) ідеально підходить для освітлення великих жилих приміщень, передніх з високою стелею та сходів. Solatube® пропонує також безстельову установку пристроїв в таких приміщеннях, як гаражі або інші приміщення, стилізовані під складські

 • Чи можливе встановлення пристроїв Solatube® в нежитлових та приміщеннях комерційного призначення?

  Так, можливе. Пристрої Solatube® вже встановлені в школах, церквах, виробничих будівлях, поштових відділеннях і лікарнях багатьох країн світу. Для приміщень комерційного призначення пропонуються також унікальні Solatube® аксесуари. Додаткову інформацію дивіться на web-сторінці, присвяченій серії SolaMaster®.

Додаткові питання
 • Чи може пристрій Solatube® накопичувати світло для використання його в нічний час доби?

  Ні, не може. Пристрій Solatube® доставляє тільки денне світло через купол. Однак, може бути використаний допоміжний освітлювальний комплект, за допомогою якого пристрій Solatube® може працювати в нічний час доби, як стандартний світильник, що регулюється перемикачем.

 • Що відбувається вночі під час повного місяця?

  Пристрій Solatube® вловлює світло так добре, що в ночі з повним місяцем приміщення будуть, фактично, висвітлені приємним сяйвом.

 • Що робити, коли світло занадто яскраве?

  Solatube® пропонує вторинний розсіювач, при необхідності встановлений під куполом для пом'якшення світла. Можливо також використання затемнення світла обробленим вогнезахисним складом, для регулювання, за бажанням, світловіддачі і кольору. Для управління світловіддачею можна також встановити додатковий регулятор денного світла Daylight Dimmer®.

  З метою блокування світла не можна використовувати ні стандартні пристрої для затінення вікон, ні будь-який легкозаймистий матеріал. Це надзвичайно небезпечно і загрожує виникненням пожежі. Тільки пристрої та елементи дозволені компанією Solatube Global Marketing, Inc. до застосування, можуть бути використані разом з пристроєм Solatube®

 • Що робити, якщо на горищі немає місця?

  Конструкція пристроїв Solatube® дозволяє встановлювати їх навіть у таких умовах, коли немає можливості потрапити у горищне приміщення, або коли горищне приміщення відсутнє взагалі. За допомогою унікальної телескопічної системи труб Solatube® установка може бути здійснена з боку даху та із середини будівлі.

 • Чи можна підняти купол вище над дахом?

  Так. Для гідроізоляції пристроїв Solatube®, особливо для захисту від снігу, та для кращої роботи системи можна встановити надбудову. Надбудова монтується на дах а ії края заводяться під покрівлю. Таким чином досягається надійна гідроізоляція, а роботі пристроя (куполу) не заважають покрівельні матеріали або загородження, такі як багатошарова покрівля, нагрівальні агрегати, вентилятори, кондиціонери або товстошарова покрівельна плитка. Висота надбудови може бути: 50 мм, 300 мм, 600 мм, 900 мм і 1200 мм.

Термін служби та експлуатації
 • Який термін служби пристрою Solatube®?

  Фактично на всі елементи систем денного освітлення Solatube® поширюється 10-річний гарантійний термін.

  • Купол зроблений з акрилу або полікарбонату високої якості, за спеціальною хімічною формулою для посилення удароміцності, хімічностійкості, стійкості до атмосферної дії і прозорості.

  • Труби виготовлені з проколостійкого тонколистового алюмінію, в покртиттям, яке захищає від ультрафіолетового впливу.

  • Інші компоненти системи виготовлені способом лиття під тиском, для посилення міцності і поліпшення якості.

  На електрообладнання та двигуни - 5-річний гарантійний термін.

 • Чи потрібне пристроям Solatube® технічне обслуговування?

  Пристрій Solatube® є герметичним та необслуговується. Всі вузли (купол, гідроізоляційний пристрій, система труб, розсіювач) мають ущільнення, що перешкоджає проникненню комах і пилу. Така конструкція не потребує технічного обслуговування пристрою, а також виключає можливість накопичення сміття. На відміну від звичайних світильників верхнього світла, пристрій Solatube® не має елементів, які необхідно чистити і перефарбовувати.

 • Чи існують проблеми утворення конденсату?

  Ні, не існують. На рівні стелі пристрій Solatube® абсолютно герметичний і не допускає, таким чином, попадання теплого вологого повітря з внутрішніх приміщень будинку в трубу. Ущільнення купола дозволяє зовнішньому повітрю змішуватися з повітрям, що циркулює по трубі, усуваючи контраст температур повітря, що викликає запотівання.

 • Чи достатньо міцні куполи?

  Куполи пристроїв Solatube серії Brighten Up® 160DS (250мм) і 290DS (350мм) зроблені з ударостійкого оргскла, виготовленого способом лиття під тиском. Висока якість і довговічність матеріалу в поєднанні зі способом виготовлення забезпечують неперевершену ефективність куполу. Цей купол не розіб'ється навіть в екстремальних умовах атмосферного впливу. Він зможе витримати, практично, будь-яке стихійне лихо.

Погодні умови
 • Що відбувається в хмарні дні?

  Пристрої Solatube®, навіть у хмарні дні, мають гарну продуктивність. Запатентована компанією Solatube Global Marketing Inc., USA (SGM) система внутрішнього відбиття (LITD®), встановлена усередині купола, що використовує технологію Raybender® і покриття труб Spectralight® Infinity, з мінімальними втратами передає максимальну кількість навколишнього світла вниз, в житлові приміщення.

 • Чи буде Solatube ® працювати в умовах холодного клімату?

  У північних штатах США, в Канаді і Європі вже встановлені сотні тисяч пристроїв Solatube®.
  Герметичні пристрої Solatube® дуже добре працюють в умовах холодного клімату. Ущільнення на рівні стелі перешкоджає попаданню теплого вологого повітря з внутрішніх приміщень будинку в світловод і утворенню в ньому конденсату. Потолочное кільце і кільце куполу служать захисними температурними перегородками, що виключають можливість перенесення низької температури середовища. При наднизьких температурах внутрішня частина куполу може злегка покритися інеєм, але він зникне, як тільки температура всередині труби вирівняється.

 • Яке снігове навантаження здатен витримувати пристрій Solatube®?

  У випадку встановлення відповідно до акта №5057 Міжнародної конференції керівників будівельної галузі, світловоди здатні чинити опір позитивним і негативним навантаженням не більше значення 100 фунтів на квадратний фут, що дорівнює 145 кг на 1 м2 або 4,79 kPa.

 • Що станеться, якщо купол покриється снігом?

  Світловіддача знизиться, але купол не постраждає. Випробування показали, що пристрій Solatube® здатний чинити опір позитивним і негативним навантаженням не більше значення 100 фунтів на квадратний фут (4,79 kPa).

 • Чи може град пошкодити купол пристрою Solatube®?

  У компанії SGM ніхто поки що не чув про те, щоб який-небудь купол був пошкоджений градом. Навіть великий град розміром Ø5см та вагою 150гр не завдав шкоди куполу. Акриловий матеріал, використаний для виготовлення купола способом лиття під тиском, має спеціальний склад, і на сьогоднішній день в десятки разів перевищує міцність будь-якого іншого відомого акрилового матеріалу. Компанія SGM дає 10-річну гарантію на виріб.

 • Чи буде пристрій Solatube® працювати в умовах жаркого клімату?

  Так, буде. Запатентована компанією SGM система ущільнення і кільце куполу служать захисними температурними перегородками між гідроізоляційним пристроєм і системою труб, і перешкоджають теплопередачі.

 • Чи зможе пристрій Solatube® витримати дуже сильний дощ?

  Так, зможе. Кільцева безшовна цільна конструкція гідроізоляційного пристрою Solatube® дозволяє опадам природним чином оминати світловод. Гідроізоляційні пристрої Solatube® не мають слабких місць, які можуть розійтися і пропустити воду. Крім того, де це потрібно, є можливість додати надбудови, щоб підняти купол мінімум на 5-10 см над настилом даху.

 • Що робити, якщо на зовнішній поверхні труби збирається волога?

  Це ознака конденсації в горищному приміщенні внаслідок недостатньої вентиляції. У такому випадку може допомогти обгортання труби ізоляційним матеріалом, але це не вирішить більшу проблему. Вам потрібна додаткова вентиляція? Випробуйте одну з вентиляційних систем Solatube® і/або вентилятор Solar Star® .

Опції та аксесуари
 • Як можно отримати світло в темний (нічний) час доби?

  Компанія SGM пропонує дві опції допоміжного освітлювального комплекту, які допомагають пристрою Solatube® перевершити звичайні світильники вдвічі.

  • Є допоміжні освітлювальні комплекти з лампою розжарювання для Solatube® 160DS і 290DS. Для комплекту Solatube® 160DS (Ø250мм) підходить одна лампа потужністю до 100 ват. Для комплекту Solatube® 290DS (Ø350мм) підходять дві лампи розжарювання потужністю до 100 ват. У разі використання допоміжного освітлювального комплекту, відбувається незначне блокування сонячного світла, але його можна звести до мінімуму, використовуючи прозору колбу лампи.

  • Компактний допоміжний освітлювальний комплект з люмінесцентною лампою: Цьому комплекту підходять не звичайні лампи розжарювання, а тільки особливі компактні люмінесцентні лампи з триконтактним цоколем. Такий комплект потрібен клієнтам, які хочуть встановити світильник з дуже низьким енергоспоживанням. У штаті Каліфорнія використання компактного люмінесцентного світильника у ванних кімнатах в якості основного світильника загального призначення санкціоновано Розділом 24 Зводу законів США. Для такого світильника підходить одна компактна люмінесцентна лампа потужністю 26 ват. Пристрій Solatube® 160DS (Ø250мм) може мати один світильник. Пристрій Solatube® 290DS (Ø350мм) може мати один або два світильники.

 • Чи є в наявності допоміжний вентиляційний комплект?

  Пристрій Solatube® 160DS (Ø250мм) можна придбати з чудовим допоміжним вентиляційним комплектом. Об'єднаний з вентиляційним та освітлювальним комплектами, пристрій Solatube® 160DS (Ø250мм) являє собою привабливий стельовий світильник «три-в-одному».

  • Малошумний дистанційно керований спарений вентиляторний електродвигун має функцію зустрічного обертання для подолання тиску і збільшення швидкості й обсягу повітряного потоку, навіть під подовженими кабельними каналами.

  • Вентиляторний електродвигун за хвилину переміщує до 3 м3.

  • Внесено до списку UL (Організація Underwriters Laboratories, яка перевіряє справність електрообладнання і ставить на ньому пломбу надійності) і має санкцію РЄ (тобто компоненти відповідають вимогам відповідних директив Європейського Союзу).

  • 5-річна гарантія на компоненти.

  • Зроблено в США.

  Додаткова кришка вентиляційного каналу: самогідроізоляційна конструкція для полегшення установки, гравітаційний демпфер перешкоджає витік води, низький профіль і чорний колір гармонують з дахом.

 • Як працює допоміжний вентиляційний комплект?

  Допоміжний вентиляційний комплект укомплектований додатковим повітряприймаючим ковпаком, що встановлюється по периметру стельової частини тільки для пристроїв Solatube® 160DS (Ø250мм).
  Світловодом повітря не циркулює. Вентилятор переміщює повітря через ізольовану камеру, а потім через окремий витяжний канал і випускний отвір.

 • Яку потужність має вентилятор вентиляційного комплекту?

  Швидкість спареного вентиляторного електродвигуна, розробленого і запатентованого компанією Solatube Global Marketing Inc., USA (SGM), становить 3 м³ на хвилину, що у багато разів перевищує швидкість встановленого у багатьох житлових приміщеннях стандартного вентилятора для ванної кімнати. Така швидкість забезпечує швидку і ефективну вентиляцію.

 • Чи працює вентилятор пристрою Solatube® тихіше того, який встановлений у мене зараз?

  Для даного виробу характерно те, що вентиляторний електродвигун встановлюється не на стелі, а розташовується лінійно вище, в горищному приміщенні. Таке розміщення значно знижує рівень шуму в розташованому нижче житловому приміщенні.

 • Чи зможе пристрій Solatube® одночасно працювати і з освітлювальним, і з вентиляційним комплектами?

  Так, зможе. Їх можна об'єднати з пристроєм Solatube® 160DS (Ø250мм) у світильник «три-в-одному» (вентилятор, світловод, додаткове освітлення).

 • Чи потрібні допоміжним комплектам численні світильники на стелю?

  Компанія SGM пропонує ряд допоміжних комплектів для серії Brighten Up®, що дозволяють об'єднати світловоду Solatube® зі світильником і/або вентиляційної арматурою ванної кімнати, знизити до мінімуму кількість проникнень через стелю і світильників в області житлової зони.

Установка
 • Чи можна встановити пристрій Solatube® на металевий дах?

  Допоміжний комплект для металевого даху, що купується окремо, стикується зі стандартним флешингом з покрівельним матеріалом (металочерепиця, шифер, тощо).

  Інформацію у вигляді «Інструкцій з установки на металевому даху» Ви зможете отримати в одному з центрів обслуговування клієнтів або у регіонального дилера.

 • Чи можна встановити пристрій Solatube® на плоскому даху?

  Так, можна. Для установки на плоских дахах і дахах з пологими схилами є гідроізоляційні пристрої без ухилу висотою 100мм і 150мм.

 • Чи можна встановити пристрій Solatube® на черепичному даху?

  Для світловодів Solatube® 160DS (Ø250мм) та 290DS (Ø350мм) ми пропонуємо виключно схвалену Міжнародною конференцією керівників будівельної галузі систему гідроізоляційного пристрої для світловоду, встановлюваного на черепичному даху. Дана система використовує ребристий штампований алюміній в якості «гнучкої спідниці», вбудованої в стандартний гідроізоляційний пристрій з накладеною внахлестку надставкою башточки висотою 150 мм. По відношенню до черепичних дахів, дана система є безшовною цілісністю, і вона отримала схвалення Міжнародної конференції керівників будівельної галузі (ICBO).

  Тільки для пристроїв Solatube® 160DS (Ø250мм) ми пропонуємо також комплект підгонки під цементну черепицю. У даний комплект входить поліпропіленовий гідроізоляційний пристрій і перекриваючий фартух. Щоб забезпечити герметичність, монтажник, просто, на місце однієї черепиці встановлює гідроізоляційний пристрій і фартух.

 • Чи можна встановити пристрій Solatube® на даху з пологим схилом?

  Так, можна. На даху з пологим схилом, що має ухил від 0/12 до 3/12 (≈20º), пристрій Solatube® може бути встановлено за допомогою додаткового гідроізоляційного пристрою.

 • Чи можна встановити пристрій Solatube® на даху з крутим скатом?

  Так, можна. Гідроізоляційне пристрій для скатних дахів, що входить в стандартний комплект пристрою Solatube®, чудово підходить для встановлення на дахах з ухилом від 4/12 (≈45º) до 12/12 (≈60º).

 • Чи буде працювати пристрій Solatube®, встановлений на північній стороні будинку?

  Пристрій Solatube® працює без проблем і на північній стороні будинку. Проте, насправді, краще за все він працює, перебуваючи під прямими сонячними променями. Тому він виконує свою роботу краще там, де може отримати найбільшу кількість прямого сонячного світла - з південного боку. У південній півкулі північ і південь мають значення, протилежне нашому. Щоб купол вловлював більше прямих сонячних променів, його можна підвести, додавши надставку Solatube®.

 • Чи можна розділити світловод, і висвітлювати два приміщення за допомогою одного купола?

  Ні, не можна. Неможливо підключити 2 розсіювача до одного купола. Пристрої Solatube® не мають Y-образного перехідника.

 • Чи необхідно ізолювати трубу?

  Немає необхідності в окремих трубах. У кращому випадку, температурні показання всередині і зовні труби повинні бути постійними. Однак, в умовах дуже холодного клімату, в результаті поганої вентиляції, в горищних приміщеннях може утворюватися сильна конденсація. Ізоляція може перешкодити утворенню вологи на зовнішній поверхні труби. Але кращим рішенням цієї проблеми може стати покращена вентиляція горищного приміщення. Дивись варіанти вентиляційних рішень у розділі, присвяченому вентилятору Solar Star®.

 • Чи можливе встановлення пристрою Solatube® через стіну?

  Можливе. Але пристрій Solatube® призначений для іншої мети, і встановлення його через стіну не рекомендується.

 • Чи може пристрій Solatube® спускатися по зовнішній стороні будинку і, повертаючи на 90 градусів, входити в будинок через стіну?

  Система труб не призначена для зовнішньої установки і використання в умовах впливу зовнішнього середовища. Максимальний кут, який забезпечують стандартні кутові адаптери - 45 °. Існує можливість формування кута в 90°, проте, є вірогідність, що світло буде частково відскакувати вгору по трубі, знижуючи таким чином продуктивність.

 • Чи можлива робота пристрою Solatube® в житловому фургоні?

  Так, можлива. І в такому випадку, установка пристрою Solatube® відбувається без складнощів і змін конструкції. Пристрої Solatube® чудово справляються з вирішенням проблеми інтер'єрів, затемненими навісами над вікнами і критими терасами.

  У даному випадку, має підійти пристрій Solatube® 160DS (Ø250мм), так як довжина його труби невелика. Крім того, рекомендується установка вторинного розсіювача.

 • Чи буде пристрій Solatube® працювати на цокольний поверх?

  Так, буде. Якщо в будинку є можливість пройти світловоду по будинку від даху до цокольного поверху. У цьому випадку, за причини довгої відстані від даху до цокольного поверху, рекомендується використання пристрій Solatube® 290DS (Ø350мм). Зазвичай, в якості додаткового огородження, навколо пристрою Solatube® споруджується жолоб.

 • Чи буде пристрій Solatube® працювати на перший поверх двоповерхового будинку?

  Так, буде. Якщо в будинку є можливість пройти світловоду по будинку від даху до першого поверху.

  У цьому випадку, за причини довгої відстані від даху, рекомендується використання пристрою Solatube® 290DS (Ø350мм). Зазвичай, в якості додаткового огородження, навколо пристрою Solatube®, споруджується жолоб («гильза») з гнучкого металевого листа.

 • Чи можна встановити пристрій Solatube® горизонтально?

  Стандартні кутові перехідники можуть забезпечити згин на 45°. Можливі додаткові згини на 90°, однак, існує можливість зворотного часткового відбиття світла вгору по трубі, що знижує продуктивність.

 • Яким чином Solatube® може доставляти в приміщення так багато денного світла?

  Це вражаюче затвердження викликано надвисокою дзеркальною відбивною здатністю матеріалів компанії Solatube®, з яких виготовлені труби! Завдяки удосконаленню Spectralight® Infinity, під час кожного «стрибка» денного світла вниз по трубі, втрачається менше 1% світла!

  Це посилення відображення (і, відповідно, ефективності світловоду по пропусканню світла) набуває важливого значення в зимові місяці, під час раннього ранку або в кінці світлового дня, а також в похмурі дні, коли значна кількість використовуваного денного світла поступає з неба під малим кутом.

  У такий час відбите денне світло може робити сотні стрибків вниз по системі труб світловоду, результатом чого буде максимальна світловіддача світловоду, виготовленого із найсучасніших матеріалів (де меньше 1% світла «втрачається» з кожним стрибком). Spectralight® Infinity створює переваги в порівнянні з іншими системами, результатом чого є зростання світловіддачі більш ніж на 500%! А в результаті - променисте, корисне денне світло весь рік у Вас в будинку і офісі!

 • Яку довжину повинні мати труби з покриттям Spectralight® Infinity?

  При подовженні труби зменшується світловіддача. Гарне освітлення дають труби довжиною до 6м для пристрою Solatube® серії Brighten Up® 160DS (Ø250мм), до 9м - для пристрою Solatube® серії Brighten Up® 290DS (Ø350мм), і довжиною до 12м - для влаштування Solatube® серії SolaMaster® 330DS/750DS (Ø530мм). Але по всьому світу використовуються і більш довгі труби.

  Максимальна (рекомендована) довжина світловода
  Solatube Brighten Up® Series 160DS (Ø250мм)
  Solatube Brighten Up® Series 290DS (Ø350мм)
  Solatube SolaMaster® Series 330DS (Ø530мм)12м


Raybander® 3000
 • Технологія Raybender® 3000

  Технологія Raybender® 3000 перехоплює світло під малим кутом і перенаправлює його вниз по трубі під більш крутим кутом, в результаті чого, через поглинання, викликаного переміщенням, втрачається менше світла.

 • Флешинги

  Флешинги (дахові гідроізоляційні пристрої) з штампованої сталі є стандартними. Цілісні флешинги Solatube® пласкі та з ухилом, виготовлені з штампованої сталі. Вони є кращими в індустрії трубчастих світловодів. Оцинкований листовий метал з алюмінієвим покриттям вдавлюється у форму і доводиться до кінцевого вигляду за допомогою потужних пресів. По периметру гідроізоляційних пристроїв з штампованої сталі попередньо пробиті отвори для шурупів.

  Флешинги виготовляються з алюмінію методом пресування.

  Також інують поліпропіленові флешинги, що виготовляються методом лиття, для пристроїв Solatube® серії Brighten Up® 290DS (Ø350мм).

Гарантія
 • Який гарантійний термін на вироби?

  Гарантійний період на більшість компонентів системи становить 10 років, та 5 років - на все електроустаткування. Ваш монтажник зобов'язаний надати гарантійне зобов'язання на монтажні роботи.

 • Чи внесені допоміжні освітлювальні та вентиляційні комплекти до списку UL і чи мають санкцію РЄ?

  Всі допоміжні освітлювальні та вентиляційні комплекти внесені до списку UL і мають санкцію РЄ, щоб у клієнтів не виникало сумнівів щодо безпеки і надійності придбаних електроблоків.

  На все електроустаткування є 5-річна гарантія.

  Системи денного освітдення Solatube® схвалено:

  • Міжнародною конференцією керівників будівельної галузі (ICBO).

  • Організацією Underwriters Laboratories (UL, CUL), яка перевіряє справність електрообладнання і ставить на ньому пломбу надійності.

  • Санкцією CE - символ РЄ означає, що компоненти відповідають вимогам відповідних директив Європейського Союзу.

  • Міжнародним конгресом з будівельних норм і правил південних штатів - США (SBCCI).

  • Округом Дейд (випробування на вплив урагану).

  • Санкцією Міністерства житлового будівництва і міського розвитку США - перевищує всі вимоги до вітрових зон.

  Виріб відповідає всім вимогам Єдиного будівельного кодексу (UBC) США

Вентилятор Solar Star®
 • Чи має пристрій Solar Star® двопозиційний перемикач або термостат?

  Конструкція горищних приміщень передбачає цілорічне вентилювання цих приміщень. Розробка мансардного вентилятора Solar Star® не передбачає перемикачів або термостата; вентилятор працює тоді, коли денне світло потрапляє на вмонтовану фото-електричну панель (ФЕП). У зимову пору року правильна вентиляція допомагає перешкоджати утворенню конденсації всередині горищних приміщень. Така конденсація, в результаті якої намокає ізоляційний матеріал горищних приміщень, є причиною значних теплових втрат житлових приміщень. Найкращий спосіб утримати тепло в будинку взимку - неопалювальне, сухе горище.

 • Чи працює вентилятор Solar Star® в нічний час доби?

  Вентилятор SolarStar® не обладнаний батареями, прилад працює тільки тоді, коли денне світло потрапляє на ФЕП.

 • Який рівень шуму при роботі мансардного вентилятора Solar Star®?

  Тихий шум від роботи мансардного вентилятора Solar Star® нагадує імовірніше за все, подих вітру. Його неможливо почути в будинку або у дворі.

 • А якщо дах висвітлюється сонцем не весь день?

  Мансардний вентилятор Solar Star® працює в оптимальному режимі, коли ФЕП знаходиться під прямими сонячними променями. Швидкість роботи вентилятора знижується при попаданні ФЕП в тінь (якщо тільки небо безхмарне). Але, якщо має місце сильне затінення протягом більшої частини дня, найкращим вирішенням проблеми може стати додаткова ФЕП пристрою Solar Star®. Таку панель можна розмістити в 4,5 м (можливо, на протилежній стороні даху) від основної панелі, встановленої на даху, щоб забезпечити більш досконалий режим роботи протягом всього дня.

 • Який об'єм повітря, що переміщюється вентилятором Solar Star®?

  Номінальний обсяг складає до 22,5 м3/хв в залежності від інтенсивності сонячного світла.